NOS: BrightPensioen verwelkomt 40% meer zzp’ers in de eerste zeven weken van 2026

Deze week werden we gebeld door de NOS. “Wat merken jullie van de aangekondigde wijzigingen van de Box3 belastingen?” We konden melden dat we in de eerste 7 weken van het nieuwe jaar ruim 40% meer individuele klanten – zoals zzp’ers – mochten verwelkomen. Dat was genoeg nieuws voor een paar mooie quotes in het NOS artikel.
“In de eerste zeven weken van dit jaar kregen we er ruim 40 procent meer ondernemersklanten bij dan vorig jaar”, zegt Sjaak Zonneveld, mede-oprichter van BrightPensioen. “Niet alle ondernemers weten dat ze voordeliger kunnen pensioenbeleggen, maar je merkt dat mensen langzaamaan wakker worden.” Sjaak Zonneveld verbaast zich wel enigszins over de boosheid rond box 3. “Het wordt steeds gebruikt als argument: de arme ondernemer die belegt voor z’n pensioen wordt geraakt. Maar ik hoor niet zoveel ondernemers zelf klagen, het zijn meer de opiniemakers. Ondernemers die zich een beetje in pensioen verdiepen, weten dat het slimmer is je pensioen te beleggen in box 1. En dan is het geen issue.”
Maar kwam die groei nu echt door die aangekondigde Box3 wijziging? Het eerlijke antwoord is: hooguit ten dele. We zagen die groei immers ook al in de weken voordat het Box3 nieuws werd aangekondigd. En voorgaande jaren groeiden we ook elk jaar weer harder dan het jaar ervoor.
Aandacht voor pensioenbeleggen (Box1)
Maar we waren uiteraard wel blij met het artikel. Zodat we weer even aandacht mochten vragen voor pensioenbeleggen. Want de meeste Nederlanders zijn nog steeds niet op de hoogte van de mogelijkheden en voordelen van beleggen in Box1. Ze weten niet dat je over Box1 beleggingen geen vermogensrendementsheffing betaalt en dat die inleg ook nog eens aftrekbaar is voor de inkomstenbelasting. Je betaalt dan pas belasting als je je pensioen laat uitkeren. Daardoor kan beleggen in Box1 op termijn tot wel twee keer zoveel opleveren dan beleggen in Box3.
Onwetendheid over pensioenbeleggen
“Maar als je eerder overlijdt is je geld weg!” reageerde iemand op Linkedin. Dat is niet zo. Dat geldt voor het pensioen dat je via je werkgever opbouwt, maar niet voor je individuele pensioenpot. En in tegenstelling tot het pensioen van je werkgever, kun je deze pensioenpot ‘afkopen’. Dus eerder opnemen in geval van nood. Dan moet je alsnog (maximaal) 20% revisierente betalen (omdat je geen vermogensrendementsheffing hebt betaald), maar het kan wel. En als de reden om het eerder op te nemen arbeidsongeschiktheid is, dan hoef je zelfs die revisierente niet te betalen!
Dus tegen iedereen die nu nog alleen in Box3 belegt voor zijn of haar pensioen zouden we willen zeggen: denk eens outside the Box… En combineer de flexibiliteit van Box3 met de fiscale voordelen van Box1. Daarom krijg je bij ons twee rekeningen voor één lidmaatschap: één voor Box1 en één voor Box3. Best of both worlds dus.
Blog: Waarin verschilt BrightPensioen van andere aanbieders?
Wij hebben de belangrijkste verschillen voor jou op een rijtje gezet.
Lees meer